Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Перелік майданчиків для утримання вилучених автомобілів

Перелік майданчиків для утримання вилучених автомобілів

    Досить часто до нас звертаються клієнти з наступною проблемою. Співробітники поліції вилучили автомобіль за підозрою у несправжності номерів кузову або мотору авто, або транспортний засіб вилучено на інших підставах. Внаслідок чого автомобіль зберігається на так званому штрафмайданчику при відділку поліції. Зазвичай такі «штрафмайданчики» представляють собою задній двір відділку поліції, де автомобіль перебуває в незахищеному стані не один місяць, а то і рік. Стан автомобіля погіршується, іржа та погодні умови знищують авто. Однак, забрати автомобіль з такого майданчику доволі непросто. Ми практикуємо процедуру часткового скасування арешту майна із передачею авто на відповідальне зберігання. Про це ми писали тут, тут і тут.
     В той же час, адвокат по ДТП в Житомирі Олександр Грабчук неодноразово заявляв, що вказані дії поліції по зберіганню авто біля відділку поліції є незаконним. Вилучені автомобілі повинні зберігатись на спеціально облаштованих територіях, яких власне не так і багато. Адвокат Грабчук від Національної поліції України отримав відповідь на свій адвокатський запит, згідно з якою відповідно до п.20 Порядку зберігання речових доказів…, затвердженого Постановою КМУ від 19.11.2012 р. № 1104, зберігання речових доказів у вигляді автомобілів, автобусів, а також самохідних машин тощо здійснюється на спеціальних майданчиках і стоянках органів НПУ.
Перелік таких майданчиків наведено нижче. Як приклад, на території Житомирської області наявні лише 4 таких майданчики: в містах Житомирі, Новоград-Волинському, Малині та Коростені.