Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Адвокат ст. 130 КУпАП та ст. 286-1 КК України

  Адвокат щодо позбавлення прав (посвідчення водія) за нетверезу їзду. Адвокат за ст. 130 КУпАП та ст. 286-1 КК України. Адвокат щодо позбавлення прав за управління ТЗ у стані сп’яніння.
  За що позбавляють посвідчення водія (прав водія) в Україні? Щорічно тисячі водіїв притягуються до відповідальності за статтею за нетверезе водіння – за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, за передачу транспортного засобу особі, яка перебуває у стані сп’яніння або за відмову від проходження огляду щодо визначення стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
  Трохи менша кількість водіїв притягується до кримінальної відповідальності за статтею 286-1 КК, якщо вони вчинили кримінальне правопорушення у стані сп’яніння. Однак, як показує наша власна правозастосовна практика, найчастіше інспектори поліції допускають грубі порушення норм матеріального та процесуального права при складанні адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП.
  Тезисно ці групи порушень можна визначити так:

 1. Порушення початку адміністративної процедури складання матеріалів відносно водія;
 2. Порушення права на захист особи, щодо якої складаються адміністартвині матеріали за ст. 130 КУпАП;
 3. Порушення процедури огляду на стан сп’яніння;
 4. Проведення огляду не сертифікованим та не повіреним приладом;
 5. Порушення методики проведення огляду на стан сп’яніння;
 6. Не роз’яснення водію права відмови від надання пояснень. Примус до дачі пояснень шляхом психологічного тиску або введення в оману;
 7. Провокація з боку інспектора поліції на вчинення певних дій (наприклад, переставити нібито неправильно припаркований автомобіль або ж відмовитись від проходження огляду на стан сп’яніння).
 8. Неправильна кваліфікація суб’єкта правопорушення – пішохода або пасажира плутають із водієм.

  Це далеко не всі групи порушень за алкогольною статтею 130 КУпАП. Звичайна справа за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння налічує близько 15 порушень норм матеріального та процесуального права. Наша позиція як адвокатів по ст.130 КУпАП щодо позбавлення прав водія за останні десять років, протягом яких ми активно займаємося цією категорією справ, незмінна – якщо інспектори поліції допустили відповідні порушення процедури огляду, порушили право на захист, не провели належним чином процес складання матеріалів відносно водія, то незалежно від відповідних результатів (які найчастіше є недостовірними) — отримані докази будуть недопустимими. А без допустимих доказів наявності стану сп’яніння адміністративний процес (та й кримінальне провадження) щодо відповідного водія підлягає припиненню, як мінімум, за недоведеністю винуватості. Ми вже близько 10 років займаємось цією категорією справ. Активно ж ми почали здійснювати захист водіїв від необґрунтованих звинувачень інспекторів поліції в управлінні ТЗ у стані сп’яніння, у відмові від проходження огляду щодо виявлення нетверезого стану, у передачі управління транспортним засобом особі у нетверезому стані з 2012 року. За ці 10 років нами як авто адвокатами за ст. 130 КУпАП було проведено понад сотню справ за вищеописаною категорією, написано тисячі сторінок клопотань, заяв та скарг. Результатом об’єктивного розгляду підготовлених нами матеріалів в інтересах водіїв стали не однократні закриття адміністративних справ за відсутності складу правопорушення.
  Адвокат щодо позбавлення прав за нетверезу їзду за ст. 130 КУпАП Грабчук О.В. надасть Вам наступну юридичну допомогу:

 1. Проаналізує Вашу ситуацію, протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП, інші наявні документи щодо виявлення допущених співробітниками поліції порушень вимог Закону;
 2. Підготує скаргу на незаконні дії та рішення інспекторів поліції при проведенні огляду та складанні процесуальних документів, у тому числі протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП. Оскарження незаконних дій та рішень по-перше, може спричинити фіксування недопустимості складеного протоколу, а по-друге, покаже Вашу активну позицію, спрямовану на захист Ваших прав;
 3. Підготує скаргу на незаконні дії лікарів та інших медичних працівників, які проводили огляд на стан сп’яніння;
 4. Підготує необхідні клопотання та запити, спрямовані на захист Ваших прав та законних інтересів (в тому числі в органи поліції);
 5. Оскаржить незаконні та необґрунтовані відмови у задоволенні клопотань;
 6. Сформує письмову юридичну позицію захисту у справі про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП;
 7. Захистить на стадії складання поліцейськими адміністративних матеріалів;
 8. Захистить на стадії розгляду протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП в суді.

  Якщо Вам необхідна допомога автоадвоката за ст. 130 КУпАП або ж  адвоката за ст. 286-1 КК України – Ви можете негайно звернутись до автоадвоката Грабчука О.В. по тел.: 067-994-23-34.