Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Як вибрати автоадвоката (адвоката по ДТП)

  Як вибрати автоадвоката (адвоката по ДТП)
  Українське законодавство, зокрема в розділі правил дорожнього руху, є досить об’ємним і заплутаним. Розібратися у всіх аспектах та нюансах застосування букви закону практично неможливо. Тому права водіїв так часто порушуються і співробітниками поліції, і різними страховими компаніями. На жаль, в Україні склалася традиція звертатися до адвокатів лише у крайніх випадках, через що безліч громадян втрачає не лише гроші, а й віру у правосуддя. Цей матеріал допоможе Вам розібратися:

 • у яких випадках звертатися до автоадвоката потрібно негайно;
 • що входить до компетенції адвоката по ДТП;
 • як вибрати хорошого експерта – автоадвоката;

  Як автоадвокат (адвокат з ДТП) може допомогти водієві
  До автоадвоката можна звертатися, коли справа стосується незаконного штрафу та позбавлення посвідчення водія або коли страхова компанія занижує, затримує виплати або зовсім відмовляє у них. Але набагато страшніше за ситуацію, коли на невинуватого водія покладають відповідальність за ДТП – у таких ситуаціях залучення адвоката просто необхідне. Залежно від складності ситуації можна вибрати різні послуги автоадвокатів. Коли справа стосується оскарження штрафу, можна отримати консультацію, у тому числі в онлайн-форматі. Якщо назріває суперечка зі страховою компанією, то можна замовити складання досудової претензії, яка, швидше за все, покладе край розбіжностям страхової компанії та водія. Деякі адвокати по ДТП можуть виїжджати на місце порушення правил дорожнього руху або на місце дорожньо-транспортної пригоди, щоб урегулювати конфлікт до складання протоколу. Якщо ж інцидент уже перейшов на стадію судових розглядів, можна придбати послугу юридичного представництва. Тоді адвокат зможе виступати в суді від імені свого клієнта. Загалом, ситуацій, у яких автоадвокат може заощадити клієнту гроші, нерви та час, безліч.
  Способи отримання юридичної консультації
  Як було зазначено вище, видів юридичних послуг сьогодні дуже багато. Звернутися за допомогою до адвоката можна одним із чотирьох поширених способів:

 1. Через сайт юридичної допомоги. Зараз в інтернеті дуже багато сайтів із юридичною інформацією, а більшість із них має цілодобових консультантів. Ви можете отримати юридичну допомогу онлайн на нашому сайті. Звернутися до нас можна просто надіславши повідомлення. Таке повідомлення має бути чітким та лаконічним. Якщо на запитання потрібна розгорнута відповідь, слід вказати номер телефону або e-mail.
 2. Електронною поштою. Ті самі сайти з юридичною допомогою, а також сайти юридичних компаній часто вказують у контактах e-mail, за яким можна отримати безкоштовну консультацію. Мінус такого способу – на відповідь доведеться чекати довше. Натомість водій зможе отримати трохи розгорнуте роз’яснення.
 3. По телефону або Skype. У розділі «Контакти» однозначно буде не лише електронна пошта, а й номер телефону. На сайтах юридичної допомоги оператори приймають дзвінки цілодобово, юридичні компанії часто встановлюють години роботи (вночі або в обід відповіді клієнт може не дочекатися). Для отримання відео-консультації в Skype або іншій програмі потрібно заздалегідь записатися та встановити час розмови. За консультацію у такому форматі вже доведеться платити.
 4. У офісі. Ну і насамкінець: найбільш традиційний варіант отримання юридичної допомоги – особиста зустріч. Звичайно, у серйозних випадках такий спосіб спілкування найкраще: клієнт зможе більш точно оцінити і самого спеціаліста, і офіс компанії, яку він представляє. Очні консультації платні, безкоштовні ж зазвичай зводяться до простої пропозиції своїх послуг: адвокат скаже, що він може зробити і скільки це коштуватиме, не надавши клієнту жодної інформації, яка б допомогла йому самостійно вирішити свою проблему.

  Етапи діяльності адвоката по ДТП
  При вирішенні серйозних проблем роботу автоадвоката можна розбити на кілька етапів:

 1. Аналіз ситуації. Перша дія, яку автоадвокат має зробити – запитати необхідні документи, проаналізувати ситуацію, оцінити можливість клієнта виграти справу та розробити попередні варіанти вирішення проблеми. Для цього адвокату можуть знадобитися схеми та фото місця ДТП, протоколи та інші документи, отримані в поліції або у страхових компаніях, рішення судів, якщо засідання вже проводились тощо.
 2. Оформлення договору. Щоб виступати в суді або подавати претензії від імені свого клієнта, автоадвокат має укласти з клієнтом договір про надання правничих послуг. Після цього водій може навіть не з’являтися на засіданнях, а всю роботу за нього зробить фахівець (за винятком випадків, коли водій обвинувачується у кримінальному правопорушенні).
 3. Оформлення претензії, скарги. Якщо йдеться про суперечку зі страховою компанією або іншим учасником ДТП, то автоадвокат може написати досудову претензію, заяву та врегулювати конфлікт на цьому етапі. Такий варіант найкращий для всіх сторін: нікому не доведеться брати участь у судових розглядах, а водій заощадить гроші, оскільки написання претензії обійдеться набагато дешевше за представництво в суді.
 4. Складання позову та участь у суді. Якщо ж у досудовому порядку дійти компромісу не вдалося, то адвокат по ДТП виступатиме перед суддею. Він може або самостійно скласти та подати позов, або виступати з боку свого клієнта.
 5. Завершення конфлікту. Розбіжності припиняться чи за рішенням судді, чи ще на етапі досудової претензії. Якщо навіть після судового рішення страхова компанія чи винуватець аварії не роблять належної виплати, то автоадвокат може допомогти оформити документи для звернення за примусовим стягненням боргу.

   Як вибрати автоадвоката (адвоката по ДТП)
  Щоб вибрати хорошого автоадвоката потрібно знати кілька правил:

 1. Звертатися до фахівців, які мають у портфоліо подібні справи. Не має значення, скільки справ виграв юрист, якщо вони не були схожі на Вашу. Ключову роль відіграє досвід саме у потрібній сфері. Краще звернутися до середнього вузькоспеціалізованого адвоката, ніж до юриста загальної практики вищого класу.
 2. Дізнатись про можливість залучення додаткових експертів. Якщо адвокат має знайомих фахівців в інших сферах, наприклад, експертів-оцінювачів, то ймовірність успішного результату зростає в рази. Про наявність зв’язків та можливість залучення третіх осіб потрібно дізнаватись до оплати послуг та складання договору.
 3. Відмовлятися від юристів, які гарантують перемогу у суді. Жоден автоадвокат неспроможний зі 100% ймовірністю передбачити результат справи. Навіть під час найпростішого та очевидного судового процесу можуть випливти нові факти та обставини, що повністю змінюють хід справи. Жоден адвокат, який себе поважає, не ризикуватиме своєю репутацією, гарантуючи перемогу заради залучення клієнтів.
 4. Вивчати сайт адвоката. На сьогоднішній день сайт є «обличчям» будь-якої компанії, тому оцінити ставлення юриста до роботи можна ще до знайомства з ним. По-перше, слід звертати увагу на дизайн. Зовнішній вигляд сайту має бути акуратним та приємним, а інтерфейс – зрозумілим та простим. По-друге, необхідно перевірити якість юридичного контенту. На багатьох сайтах юристи публікують авторські статті, присвячені тій чи іншій темі. Якщо вони написані неписьменно або просто не несуть будь-якої корисної інформації, то довіряти такому «фахівцеві» не варто. По-третє, потрібно знайти прайс-лист. Ціна кожної справи, само собою обмовляється індивідуально, оскільки залежить від багатьох параметрів, але на сайті має бути хоча б зразковий прайс-лист на типові послуги.Якщо Вам необхідна допомога автоадвоката (адвоката по ДТП) — телефонуйте: 067-994-23-34.