Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Суддя повернув матеріали про керування авто у стані сп’яніння, оскільки на веб-сайті ВРУ відсутні зміни до ст.130 КУпАП

  Суддя повернув матеріали про керування авто у стані сп’яніння, оскільки на веб-сайті ВРУ відсутні зміни до ст.130 КУпАП.
  ЮК адвоката Грабчука постійно зазначає, що зміни до ст.130 КУпАП на офіційному веб-сайті відсутні. Внаслідок цього, притягнення водіїв до відповідальності за керування авто у стані сп’яніння – не можливе. Що власне і підтвердив суддя у нижченаведеній справі.
  Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М. у справі № 282/805/20 за ч.1 ст.130 КУпАП повернув адміністративні матеріали до поліції. При цьому, суддя констатував наступне.
  Відповідно до вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за правопорушення, прізвища, адреси свідків та потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
  У протоколі про адміністративне правопорушення ОБ №123277 від 24.07.2020 р.  зазначено про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме:  керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
  Однак, 01.07.2020 р. набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII від 22.11.2018 р., яким було скасовано адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції та запроваджено кримінальну відповідальність за вказані діяння.
  Відповідно до ч.4 ст.2 КУпАП, зміни до законодавства України про адміністративні правопорушення можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та інших законів України, що встановлюють адміністративну відповідальність, та/або до законодавства України про кримінальну відповідальність, та/або до кримінального процесуального законодавства України.
  03.07.2020 р. набрав чинності ЗУ ППро внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким скасовано норму про кримінальну відповідальність за вищевказані діяння, однак ст.130 КУпАП не викладена в редакції, яка передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Окрім цього, не можливо відновлювати дію норм закону, шляхом скасування норми, яка встановлювала втрату чинності такого закону.
  Відповідно до ч.1 ст.139 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» № 1861-VI від 10.02.2010 р., підписані Президентом України закони публікуються в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради України, а також розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих друкованих засобах масової інформації є офіційною.
  Як вбачається з офіційного веб-сайту Верховної Ради України, ч.1 ст.130 КУпАП не передбачає відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп`яніння, а передбачає відповідальність за керування річковими, морськими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
  За вказаних обставин, суд позбавлений можливості об`єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти законне рішення, у зв`язку з чим матеріали підлягають поверненню для доопрацювання.