Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Як зняти арешт з автомобіля у кримінальному провадженні (зняття арешту майна)

  Досить багато клієнтів звертаються до нас з питанням про повернення вилученого автомобіля у кримінальному провадженні. Тобто, слідчим (або іншою особою) було вилучено автомобіль у кримінальному провадженні. З моменту вилучення пройшло декілька місяців, а то і рік – два. Ніякі процесуальні дії за участю особи, у якої вилучили автомобіль, слідчим не проводяться. Автомобіль перебуває на стоянці відділу поліції, де ржавіє і втрачає свою вартість. В той же час, слідчим суддею на вказаний автомобіль накладено арешт, який позбавляє власника або іншого володільця можливості користуватися вказаним транспортним засобом.
  При зверненні до нас такої особи ми проводимо наступні дії:

  • Встановлюємо ідентифікаційні дані кримінального провадження (номер в ЄРДР та дату внесення, статтю КК України, П.І.Б. слідчого, якому доручено проведення досудового розслідування);
  • Встановлюємо, в якому статусі перебуває клієнт, чи має він право звертатись із клопотанням про скасування арешту майна;
  • Встановлюємо місце зберігання вилученого автомобіля;
  • Встановлюємо деталі накладення арешту на майно;
  • Готуємо клопотання до слідчого судді про скасування арешту майна;
  • Супроводжуємо в судовому засіданні розгляд клопотання про скасування арешту майна.

  Слід зазначити, що згідно зі ст.174 КПК України, право на звернення до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту з майна має підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, та інший власник або володілець майна. При цьому, згідно з постановою Касаційного кримінального суду Верховного суду від 08.02.2018 р. у справі № 490/2167/17 (провадження № 51-1053км18) оскаржувати арешт майна може і представник володільця – тобто відповідний адвокат.
  Важливим є питання щодо обсягу скасування арешту автомобіля. Згідно з положеннями ст.174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково. В залежності від обставин справи ми вибираємо: чи звертатись до слідчого судді з клопотанням про повне скасування арешту, чи про часткове. Адже під час розгляду такого клопотання досудове розслідування ще триває, автомобіль може бути визнано речовим доказом у справі або він може підлягати конфіскації. Тому здебільшого ми звертаємось з клопотанням про часткове скасування арешту майна – тобто про передачу автомобіля власнику або володільцю на відповідальне зберігання.
  Нижче наведено одне з позитивних рішень слідчого судді про часткове скасування арешту майна, накладеного у кримінальному провадженні на автомобіль.

  Якщо Вам потрібно скасувати арешт на майно в Житомирі (скасувати арешт на автомобіль) – Ви можете звернутись до адвоката в Житомирі по кримінальним провадженням Грабчука О.В. по тел.: 067-994-23-34.