Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Якщо Вас викликали в поліцію, СБУ, прокуратуру (правила поведінки)

   Рано чи пізно кожна людина в тій чи іншій мірі стикається з правоохоронними органами. І цілком можливо, що Вас можуть викликати в міліцію, прокуратуру або СБУ. Більшість людей не знають як правильно спілкуватися із співробітниками правоохоронних органів. Як правильно свідчити, як правильно підписувати складені документи та інші тонкощі знають тільки люди зі знаннями в цій сфері. У даній статті адвокатом Грабчуком О.В. викладені декілька основних (навіть можна сказати «золотих») правил спілкування із співробітниками правоохоронних органів. Так що ж робити, якщо Вас викликали в правоохоронні органи (поліцію, прокуратуру, СБУ і так далі)?
   Правило № 1: При спілкуванні із співробітниками правоохоронного органу дотримуйтеся спокою і толерантності. Якщо Ви законослухняний громадянин, тоді Вам нічого боятися. Варто взяти до уваги, що співробітники правоохоронних органів виконують свої посадові обов’язки. І у зв’язку з цим вони мають право на спілкування з Вами. Проте, таке спілкування повинне відбуватися виключно у рамках, встановлених законом.
   Правило № 2: Не варто ухилятися від явки в правоохоронні органи. Чинним законодавством встановлено, що Вас можуть викликати в правоохоронні органи не лише по повістці, а і іншими способами. Наприклад, за допомогою телефонного зв’язку. У той же час, при усіх існуючих варіантах виклику в правоохоронні органи Вам повинні повідомити наступну інформацію:

  • прізвище і посаду особи, хто викликає, і до якого Ви викликаєтеся, а також номер телефону. При цьому, номер телефону Вам потрібний для того, щоб Ви змогли завчасно повідомити посадовця про Ваше неприбуття (з поважних причин) за викликом;
  • найменування і адреса установи, куди Вам необхідно прибути;
  • підстави і у зв’язку з чим Ви викликаєтеся;
  • час і дату, коли Вам необхідно прибути;
  • з якою метою Ви викликаєтеся (тобто, які процесуальні дії проводитимуться з Вашою участю);

   Слід зазначити, що поважними причинами для нез’явлення за викликом являється: хвороба, яка фактично не дозволяє Вам прибути; смерть близьких родичів, членів сім’ї; несвоєчасне отримання повісті (чи інших способів виклику); а також інші поважні причини.
   Правило № 3: Якщо Вас викликали в правоохоронний орган свідчити або відмовитися — це Ваше ПРАВО, а не обов’язок. При цьому, Вам необхідно пам’ятати, що надання неправдивих свідчень може послужити основою для притягнення Вас до відповідальності. Так що досвідчені адвокати рекомендують давати або правдиві свідчення, або не давати їх взагалі. При наданні свідчень Ви маєте право викласти свої свідчення письмово і власноручно. По закінченню складання правоохоронцем процесуального документу, Ви маєте право ознайомитися з ним, доповнити/змінити текст в ньому (у тому числі власноручно), якщо в нім мають місце неповне або невідповідне написання викладеної Вами інформації. Завжди уважно читайте складені процесуальні документи перед їх підписанням.
   Правило № 4: В усіх незаповнених графах процесуального документу варто ставити прочерк (письмову лінію). Це вбереже Вас від подальших незаконних внесень відомостей в процесуальний документ і спотворення викладеної Вами інформації.
   Правило № 5: Ви маєте право на правову допомогу (від консультації до участі адвоката в процесі). Тобто при виклику Вас в правоохоронні органи Ви маєте право на спілкування зі своїм адвокатом, а також на те, щоб він був присутнім при проведенні процесуальних дій за Вашою участю. При цьому, співробітники правоохоронних органів зобов’язані надати Вам можливість зв’язатися і поспілкуватися з Вашим адвокатом.
   Правило № 6: Завжди майте в «своєму арсеналі» адвоката, який цілодобово Вам надасть правову допомогу як по телефону, так і буде присутнім при проведенні процесуальних дій з Вашою участю. Для того, щоб переконатися чи дійсно перед Вами адвокат — необхідно при складанні договору з адвокатом переконатися в наявності у нього Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
   Якщо Вас викликали в правоохоронний орган, Ви завжди можете зв’язатися зі мною, адвокатом в Житомирі Грабчуком Олександром Васильовичем, і отримати безкоштовну консультацію про те, як правильно поводитися в ситуації, що склалася.
   Це лише деякі основні правила, якими слід керуватися при спілкуванні із співробітниками правоохоронних органів. У той же час життя наше різноманітне й усі ситуації неможливо передбачити. Проте, завжди пам’ятайте, що Ви маєте право на правову допомогу у будь-якому місці і у будь-який час!

З повагою,
Адвокат в Житомирі Грабчук О.В.