Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

За відсутності доказів особа вважається невинуватою за ст. 130 КУпАП

  Особа вважається невинуватою за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння, якщо поліцейські не надали доказів вини водія.
Так, у справі № 295/3851/20 суддя Богунського райсуду м. Житомира констатувала, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 р. № 23-рп/2010, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах, в т.ч. закріпленої в ст.62 Конституції України презумпції невинуватості. Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, які складають протоколи про адмінправопорушення. У даній справі протокол за ст.130 КУпАП було складено працівниками УПП в Житомирській області. При цьому, до особи (не до водія) застосовано сльозогінний газ та кайданки, під примусом буз його згоди доставлено в такому стані до наркологічного диспансера. Фактичної пропозиції особі від працівників УПП пройти огляд на стан сп’яніння на місці не послідувало, а в самому медичному закладі лікар навіть не спілкувався з затриманим. Важливим є те, що протягом 1 години затриманий неодноразово просив працівників УПП надати йому можливість подзвонити своєму адвокату. Однак, такі прохання були просто проігноровані працівниками патрульної поліції.
Всі вказані порушення були зафіксовані на відеозаписах, які надані самими поліцейськими. В судовому засіданні працівник УПП, який фактично складав адмінпротокол, категорично заперечував прохання затриманого подзвонити своєму адвокатові. А після перегляду відеозаписів – просто не зміг нічого пояснити.
Саме цікаве, що відповідна скарга до УПП в Житомирській обл. на неправомірні дії працівників поліції – як завжди, закінчилась черговою відпискою, що працівники поліції діяли в межах закону.
Однак, від УПП будь яких доказів про те, що особа керувала автомобілем, що їй пропонувалось пройти огляд на стан сп’яніння, що вона виразила свою згоду на медичне обстеження в наркологічному диспансері – не надані. Всі пояснення поліцейського в суді визнані неспроможними. В той же час, невинуватій особі загрожувало позбавлення водійських прав на рік та штраф більше 10 000 грн.
З огляду на це, за захисту адвоката по ДТП в Житомирі Олександра Грабчука, особу було виправдано за ст.130 КУпАП.