Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Чому поліція не може використовувати TruCAM «з руки»?

  Чому поліція не може використовувати TruCAM «з руки»?
  Багато суперечок точиться навколо того, чи може інспектор поліції фіксувати перевищення швидкості приладом TruCAM, який знаходиться у нього в руці (а не на спеціальному штативі). Ми з даного питання в судах займаємо єдину чітку позицію, що поліцейський «з руки» приладом TruCAM не може вимірювати швидкість Вашого авто з огляну на наступне.
  TruCAM – це спеціальний пристрій, лазерний вимірювач швидкості автомобіля, і згідно з інструкцією – являється автоматичним.
  Згідно зі ст.40 ЗУ «Про Національну поліцію», поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою: забезпечення дотримання Правил дорожнього руху.
  А тому застосування поліцейським приладу TruCAM (із фото- та відеофіксацією) не в фіксованому стані (тобто «з руки»), не зі штативу по периметру дороги — є незаконним. Оскільки поліцейський, тримаючи прилад в руках, здійснює ним керування. В той же час, згідно з положеннями ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.