Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

TruCAM: умови використання працівниками поліції

  TruCAM: умови використання працівниками поліції.
  У минулій статті ми розглянули умови використання працівниками поліції алкотестеру Drager. У цій статті зупинимось детально на приладі TruCAM. Даний прилад є комбінацією між цифровою відеокамерою, лазерним вимірювачем швидкості та відстані, а також GPS-приймачем.
  Прилад TruCAM дозволяється використовувати при навколишній температурі від -10 до +600С.
  TruCAM містить у собі спеціальну схему, що визначає використання проти приладу лазерної перешкоди. При чому, дана схема може реагувати як на спеціальні в автомобілі лазерні антирадари або ж на ксенонові фари, що в свою чергу може викликати збій в роботі приладу.
  Оптимальною відстанню для прицілювання TruCAM являється 70 метрів.
  В TruCAM використовується GPS-система, базована на 24-х супутниках, що надає можливість автоматично встановити та синхронізувати координати та час.
  TruCAM робить фотознімки авто порушника в ручному режимі захвату, а в автоматичному – відеокліп з фотознімком порушника.
  Для того, щоб TruCAM здійснив правильне фіксування, необхідний правильне розташування поліцейським приладу у дороги: достатня видимість; кут між приладом і напрямком цілі; розміщення сонця (бажано не розміщати напроти сонця); погодні умови (в хмарну погоду відстань між приладом і цілю повинна бути значно зменшена – навіть до 15 метрів, інакше прилад здійснить неправильні виміри).
  Важливо декілька слів зупинитись на так званому «ефекті косинуса». Для правильного вимірювання TruCAM повинен бути направлення прямо на рух автомобіля. Але для цього поліцейському необхідно стати на шляху руху автомобіля на дорозі. Зазвичай, прилад розташовують біля дороги, внаслідок чого між напрямками прицілювання TruCAM  та напрямком руху автомобіля створюється кут. Чим більше кут, тим прилад буде показувати швидкість меншу, ніж вона є насправді. Це і є «ефект косинусу». Згідно з інструкцією до TruCAM, «ефект косинусу» завжди буде працювати на сторону водія. Однак, все одно такі виміри будуть невірними.
  Як було зазначено вище, погані погодні умови будуть впливати на правильність вимірів TruCAM. Інструкція до приладу зазначає, що істинне вимірювання у дощ (сніг, туман тощо) буде тоді, коли включений спеціальний фільтр (режим) для такої погоди, то відстань від приладу до авто повинна становити від 15 до 61 метра.
  Це лише окремі вимоги до використання приладу TruCAM. Недотримання таких правил призведе до результатів, неправильність яких потім буде важко довести.