Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

ШТРАФ за КСЕНОНові фари

  ШТРАФ за КСЕНОНові фари
  Згідно з п.31.4.3г) ПДР України, забороняється експлуатація авто, якщо використовуються розсіювачі і лампи, що не відповідають типу даного світлового приладу.
  Досить багато водіїв вносять в конструкції фар своїх авто технічні зміни – встановлюють ксенонові лампи (що не передбачені в даній автівці). З огляду на це поліцейські притягають таких водіїв до адміністративної відповідальності за ч.1 с.121 КУпАП: керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). Наприклад, у Львівській обл. поліцейський виніс означену постанову відносно водія за те, що ним порушено вимоги п. 31.4.3г) ПДР України, а саме: в його автомобілі вмонтоване освітлення, яке не відповідає його автомобілю, а саме лампи ксенон. Розглядаючи справу № 466/2355/19 за позовом водія Шевченківський районний суд м. Львова зазначив: матеріалами справи підтверджується, що у темну пору доби у ближніх фарах (ближнього світла) були встановлені ксенонові лампи, хоча передбачені галогенові лампи. Водієм у судовому засіданні не спростовано та не надано жодних доказів, що він дійсно керував транспортним засобом марки ВАЗ 2108 на галогенових фарах (як він зазначає) а керував вищезазначеним авто на ксенонових фарах.
  В той же час, на практиці багато випадків, коли поліцейські належним чином не фіксують порушення, що призводить до скасування їх постанов в судовому порядку за зверненнями водіїв. Так, у справі № 367/7589/16-а, що розглядалась Ірпінським міським судом Київської області, встановлено: водій посилався на те, що 02.10.2016 р. він рухався на автомобілі марки Рено 605 по а/д Київ-Ковель, в напрямку м. Києва, та на 26 км його зупинив інспектор поліції. Поліцейський пред`явив водію, що в світлових приладах ближнього світла автомобіля встановлено лампи, що не відповідають даному світловому приладу (саморобний ксенон). Огляд зовнішніх світлових приладів поліцейський не проводив, не переконався чи це відповідає дійсності. Водій пояснював, що в автомобілі встановлені лампи, передбачені конструкцією автомобіля та відповідають типу даного світлового приладу, проте поліцейський не прийняв цього до уваги. Оскільки поліцією не доведено дотримання процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності, встановленої КУпАП, зокрема, щодо забезпечення прав особи, що притягається до відповідальності, не довів правомірності своїх дій та прийнятого рішення, тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Зокрема в постанові поліцейський не навів доказів, на яких ґрунтувався його висновок про вчинення водієм адмінправопорушення та мотиви відхилення інших доказів, на які послався воді чи висловлення останнім доводів. З огляду на це, суд скасував постанову поліцейського.
  Про штрафи за автівки без автокрісел та штрафи за червоні поворотники ми розповідали в своїх минулих статтях.