Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

ШТРАФ за відсутність АВТОКРІСЛА в авто

  Штраф за відсутність автокрісла  
  Це фото опублікувала в 2017 році американка  Дженна Касадо Рабберман як приклад того, що автокрісла надійно захищають дітей при ДТП. Дженна везла з дитячого садка двох своїх синів: 6 тижнів та 3 років. При цьому в автомобіль Дженни врізалась інша автівка. Завдяки автокріслам сини отримали лише невеликі подряпини.
  В Україні на даний час законодавцем також висунуто вимоги до перевезення дітей в авто в спеціальних пристроях. Це можуть бути не тільки автокрісла, а і бустери, утримуючі пристрої (накладки на ремені безпеки) тощо.
  Так, п.п.б) п.21.11 ПДР України передбачена заборона перевезення дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу. Згідно з положеннями ст.121 КУпАП, порушення правил перевезення дітей — тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).
  Слід зазначити, що штраф в Україні порівняно з Європейськими країнами невеликий. Так, у Німеччині штраф сягає 60 Євро, в Греції – 350, Естонії – 400. Такі порушення ПДР в Україні вважаються невеликої тяжкості. Внаслідок чого водії постійно допускають порушення правил перевезення дітей (нарівні як і їздять без пристебнутого ременя безпеки).
  З іншої сторони, самі поліцейські неякісно фіксують порушення водіями правил перевезення дітей, внаслідок чого суди масово скасовують постанови поліції. Як приклад, 06.04.2020 р. Полтавський районний суд Полтавської обл. у справі № 545/544/20 зазначив, що постанова поліцейського не відповідає вимогам ст.283 КУпАП, оскільки не містить доказової бази вчинення правопорушення. А тому дану постанову поліції суд скасував.
  Також в Реєстрі судових рішень наявна неоднозначна Постанова від 23.07.2020 р. судді Богуславського районного суду Київської області у справі № 358/773/20. Згідно з даною постановою, особа ухилялася від виконання батьківських обов`язків, передбачене законодавством щодо своєї малолітньої доньки, яка випала з автомобіля, що рухався і отримала тілесні ушкодження, оскільки знаходилася в ньому не пристебнута і без автокрісла для дитини відповідного віку, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.184 КУпАП — невиконання батьками обов’язків щодо виховання дитини.
Про штрафи за червоні поворотники ми писали тут