Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Порядок дій водія при ДТП

  Порядок дій водія при ДТП
  Хоча дане питання ми чуємо кожного дня, однак, як показує практика, елементарні правила водії-учасники ДТП не виконують. Буквально вчора став свідком ДТП, коли водій таксі при сильній ожеледиці на великій швидкості намагався «проскочити» перехрестя на червоний йому сигнал світлофора. Але тим самим в’їхав на всьому ходу в трамвай, внаслідок чого постраждали як пасажири таксі, так і трамвая. І саме цікаве, що ні водійка трамваю, ні водій таксі не могли зорієнтуватись в ситуації після ДТП: не намагались викликати поліцію та швидку допомогу, не цікавились станом своїх пасажирів, не огородили місце ДТП і т.п.
  Ні дотримання правил дорожнього руху, ні знання, отримані на курсах безаварійної їзди, ні навіть багаторічний досвід водіння не можуть гарантувати «ДТП-імунітет». Щоб діяти спокійно і впевнено в стресовій ситуації, важливо заздалегідь до неї підготуватися. Я, адвокат по ДТП Грабчук Олександр, нагадаю як правильно себе вести після аварії на дорозі.
1. У перші секунди після події найголовніше — впоратися з емоціями і швидко зорієнтуватись у ситуації.
2. Натисніть кнопку аварійної сигналізації і виставіть знак аварійної зупинки. Не переміщайте авто та предмети (уламки), що мають відношення до ДТП.
3. Перевірте, чи немає постраждалих. Якщо Вашому життю ніщо не загрожує, переконайтеся, що іншим учасникам події не потрібна допомога. В екстреній ситуації негайно викликайте швидку допомогу або попросіть зробити це когось із тих, хто знаходиться поруч. Не забудьте викликати поліцію.
4. Знайдіть свідків ДТП та запишіть їх дані. Очевидці допоможуть Вам у вирішенні спорів, які можуть виникнути з іншими учасниками події. Не втрачайте час, запишіть телефони і показання свідків, в ідеалі — скопіюйте записи з відеореєстраторів.
5. Не залишайте місце події до приїзду поліції і швидкої. Не забудьте повідомити як свою страхову компанію, так і страхову компанію інших учасників ДТП.
6. У разі можливості робіть фото з різних ракурсів місця події: авто, дорожню розмітку, знаки, світлофори, сліди гальмування та рідин, номера авто тощо;
7. Ігноруйте зауваження інших водіїв і їх прохання звільнити проїзд, з’їхати з трамвайних колій або трохи від’їхати, щоб не створювати «пробку». Залишайтеся на місці події і дотримуйтесь вказівок тільки співробітників поліції. Ні в якому разі не залишайте місце аварії. Не піддавайтесь на провокації інших учасників події, сядьте в автомобіль і чекайте співробітників поліції. Не підписуйте порожні бланки (схеми), на яких поліцейський під приводом браку часу обіцяє оформити ДТП пізніше. Уважно читайте всі документи, що підписуєте. Оскільки первинним показам учасників ДТП поліцейські, судді та страхові компанії довіряють найбільше.