Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Накладка на ремінь безпеки для дітей: чи безпечно?

  Накладка на ремінь безпеки для дітей: чи безпечно?
  Як ми писали в своїй минулій статті, в Україні вимагається перевозити дітей в авто в спеціальних пристроях. Це можуть бути не тільки автокрісла, а і бустери, утримуючі пристрої (накладки на ремені безпеки) тощо. Пунтком 21.11б) ПДР України передбачена заборона перевезення дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.
  Оскільки законодавцем чітко не визначено, що дітей необхідно перевозити саме в автокріслах, досить багато водіїв використовують т.з. накладки на ремені безпеки (на фото). Такий пристрій являє собою просту накладку з м’якої тканини у формі трапеції. Кріпиться накладка на ремені безпеки в трьох точках за допомогою ґудзиків, липучок, кнопок тощо. Про безпеку дитини тут мова навіть йти не може, оскільки навіть при легкому зіткненні, на мінімальній швидкості пристрій розстібується, розривається, зіскакує тощо. Звичайно таке кріплення накладки не здатне перенести навіть легкий удар. Крім того, опускаючи діагональну лямку ременя безпеки, поясна лямка піднімається до рівня живота, що особливо небезпечно для дитини. При ДТП поясна лямка дасть сильне навантаження на живіт дитини.
В США та Західній Європі такі засоби фіксування дитини знаходяться під забороною. У нас — не заборонені, їх вартість фактично становить від 100 грн за одиницю, що може дозволити собі будь який водій. Тому багато покупців накладок на ремені безпеки не замислюються про здатність такого засобу забезпечити захист дитині в разі ДТП. Головне – не дати поліцейському виписати штраф в 510 грн.