Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Протидія булінгу на законодавчому рівні

  Майже кожного тижня юристи нашої компанії в своїй роботі стикаються з фактами булінгу. В більшості випадків це взаємовідносини школярів приблизним віком 12-14 років у загальноосвітніх школах. Поряд з тим, що явище булінгу набуло досить широко поширення, прослідковується тенденція працівників закладів освіти до замовчування таких фактів, якщо вони мали місце не території навчального закладу або під час навчального процесу.
  На сьогоднішній день в першому читанні Верховною Радою України прийнято законопроект № 8584 щодо протидії булінгу. Юристи Юридичної компанії адвоката Грабчука виділили дві позитивні сторони даного проекту закону.
  По-перше, планується внесення змін до КУпАП в частині доповнення новою статтею 173-4 з власне назвою «Булінг». Передбачено визначити поняття «Булінг» в наступному розумінні: моральне або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення. Таке ж визначення поняттю «Булінг» законодавці намагаються визначити і в законі «Про освіту». Крім того, планується на законодавчому рівні закріпити відповідальність за вчинення саме малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років булінгу.
  По-друге, планується ввести відповідальність за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти. Додатково планується передбачити у законі «Про освіту» повноваження засновників та керівників закладів освіти, а також права учасників освітнього процесу при фіксуванні та розслідуванні випадків булінгу.