Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Заборгованість по сплаті аліментів

 Вже з 6 лютого запрацює Єдиний державний реєстр боржників по сплаті аліментів, а також набудуть чинності нововведення щодо заборгованості по сплаті аліментів. Коротко хочемо Вас з ними ознайомити.
 Так, у випадку виникнення заборгованості зі сплати аліментів за більш ніж шість місяців, державний виконавець має право винести вмотивовану постанову про:

  • Тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон;
  • Тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
  • Тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, тощо;
  • Тимчасове обмеження у праві полювання.

 Кожне з даних обмежень буде діяти до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.
 Що стосується обмеження у праві керування транспортним засобом, то тут наявні певні виключення, за наявності яких, такий вид обмеження застосовуватись до боржника не може. Так, обмежити боржника у праві користування транспортним засобом не можуть, у випадку, якщо:

  • Керування транспортним засобом є основним джерелом його доходу (особа, наприклад, працює водієм);
  • Боржник використовує транспортний засіб через вади здоров’я (інвалідність) або на його утриманні знаходяться особи з вадами здоров’я (інваліди І, ІІ групи, дитина – інвалід);
  • Проходження боржником строкової військової служби, служби в зоні АТО;
  • Якщо здійснено розстрочку або відстрочку сплати заборгованості по аліментам.

 У випадку ж, коли боржника було тимчасово обмежено у праві керувати транспортним засобом, але він не виконує приписи державного виконавця – такаособа може бути позбавлена права керувати транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців.
 Окрім цього, у випадку наявності заборгованості по сплаті аліментів, у розмірі, що перевищує шість місяців – другий з батьків, з котрим проживає дитина – має право виїзду з дитиною за кордон без дозволу боржника. Для цього потрібно лише отримати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів за шість місяців.
 Також, державного виконавця наділено правом ініціювати питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 183 – 1 КУпАП за наявності заборгованості зі сплати аліментів, яка перевищує суму аліментів за шість місяців.
 Притягнення до адміністративної відповідальності за дане правопорушення тягне за собою накладенняадміністративного стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.
 Що ж таке суспільно корисні роботи? Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. За виконання таких робіт, особа отримує відповідну плату, яка йде на погашення заборгованості по сплаті аліментів.
 У випадку ж ухилення від виконання суспільно корисних робіт, до особи може бути застосовано адміністративний арешт, строк якого визначається з розрахунку 1 доба арешту = 15 годин невиконаних суспільно корисних робіт.
 Якщо Вам потрібна консультація з приводу нововведень у сфері сімейного права – звертайтесь до Юридичної компанії адвоката Грабчука. Ми надамо відповідь на всі Ваші запитання.

Юрист Ольга Антонович