Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Ви позичили гроші і не знаєте як їх повернути?

   Досить багато людей звертаються до мене із проханням роз’яснити, як повернути грошові кошти, позичені кому-небудь. За загальним правилом грошові кошти позичаються близьким родичам, добре знайомим, друзям. При цьому, передача грошей ніяким чином не фіксується. У наступному позикодавець (той, хто дає гроші), як правило, стикається з проблемою, коли гроші йому не повертають. Позичальник (той, хто брав гроші) стверджує, що грошей в борг не брав. Таким чином складається ситуація, нібито, позикодавець ніяких грошей нікому в борг не давав і повернути їх вже не може.
   Щоб уникнути такої ситуації існує кілька правил.
  Правило № 1: під час переговорів щодо позичення у Вас грошових коштів необхідно з позичальником уточнити основні умови:

  • Яку суму грошових коштів позичає особа;
  • На який період особа позичає зазначену суму грошових коштів і яка кінцева дата повернення боргу;
  • Яка сума процентів за користування грошовими коштами;

   Які наслідки неповернення грошових коштів.
   Правило № 2: передачу грошових коштів від позикодавця до позичальника необхідно зафіксувати.
   Така фіксація може бути проведена в письмовому порядку, краще за все – завірити нотаріусом. У той же час, передача грошових коштів може бути підтверджена присутніми при цьому особами, а також відповідним документом.
   Правило № 3:  Самим простим документом, що підтверджує надання грошових коштів у борг, є складання письмової розписки. У розписці необхідно зазначити суму грошових коштів, що передається у борг, присутніх осіб, умови повернення боргу, відповідальність за неповернення боргу тощо.
   Слід зазначити, що надання грошей у борг є досить ризикованою процедурою, у зв’язку із чим необхідно перестрахуватись щодо повернення позиченої Вами суми. Правильно скласти боргову розписку, кваліфіковано надати Вам юридичну консультацію та здійснити супровід в необхідних органах Вам завжди допоможуть юристи і адвокати нашої юридичної фірми.