Адвокат Грабчук О.В.

Адвокат Житомир, юрист Житомир

Зв'яжіться з нами
067-994-23-34, 063-942-61-48

Практика автоадвоката по ст.130 КУпАП

  Практика автоадвоката по ст.130 КУпАП
  Серйозним адміністративним порушенням є керування автотранспортним засобом у стані сп’яніння. П’яний водій наражає на небезпеку всіх учасників дорожнього руху. За таке адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП передбачено серйозне покарання — штраф в розмірі 10200 грн і позбавлення прав на 1 рік.
  Покарання за водіння в нетверезому вигляді (ст.130 КУпАП)
  Управління автотранспортним засобом в нетверезому стані — дуже серйозний проступок, так як нетверезий водій ризикує своїм здоров’ям і життям, а також здоров’ям і життям інших учасників руху. І якщо буде виявлено факт керування ТЗ в нетверезому стані, на нього чекає суворе покарання — штраф в розмірі 10200 грн з вилученням прав на термін 1 рік. Щоб водія позбавили водійського посвідчення і він поніс покарання за ст.130 КУпАП, потрібно зловити його на наступному правопорушення:

 • Управління ТЗ в нетверезому стані;
 • Передача управління автотранспорту нетверезій особі;
 • Відмова від огляну на стан сп’яніння.

  Термін давності по притягненню до відповідальності за ст.130 КУпАП становить 3 місяці з дня вчинення правопорушення. Якщо справа не буде розглянута протягом цього терміну, вона підлягає закриттю за закінченням терміну давності.
  Винуватість водія ТЗ, який притягається до адміністративної відповідальності, встановлюється судом на підставі наявних доказів. Доказами нетверезого стану особи є акти огляду, показники приладу Драгер, медобстеження на стан сп’яніння, пояснення свідків тощо.
  За результатами обстеження складається протокол, в якому обов’язково зазначаються ознаки сп’яніння – оскільки це є підставою поліцейському запропонувати Вам пройти огляд на сп’яніння. При чому інспектор пропонує пройти огляд на місці зупинки, а у разі незгоди водія з вимірами або ж небажанням пройти на місці такий огляд, водій поліцейським направляється до медичного закладу.
  Для того, щоб уникнути провокації або необгрунтованого засудження до адміністративної відповідальності, необхідно знати які процесуальні порушення часто допускають інспектори поліції:

 • водію не роз’яснені його права;
 • водію не роз’яснено, що він має право з результатами огляду не погодитися та поїхати до лікарні пройти повторно огляд;
 • відсутній акт огляду водія або ж водія не відсторонено від керування;
 • не доведений факт керування ТЗ;
 • при огляді були відсутні поняті та інші.

  Судова практика йде по шляху позбавлення прав на керування транспортними засобами кожного, якщо доведено факт його управління в стані сп’яніння. Однак в разі невинуватості, домогтися справедливості непросто. Якщо Вас позбавили прав на керування транспортними засобами, звертайтеся до автоадвоката Грабчука О.В. негайно. Автоадвокат в Житомирі Грабчук Олександр допоможе грамотно вибудувати лінію захисту, виявити правопорушення при оформленні адмінматеріалів і відстояти Ваше право керування ТЗ.
  В той же час, закликаємо Вас не вірити тим, хто говорить, що повернути права при загрозі позбавлення — легко. Адже, будь який автоадвокат знає, що домогтися закриття провадження по ст.130 КУпАП — важко.
  Довести невинуватість за ст.130 КУпАП можна за фактичними («я не був п’яний або від медичного огляду не відмовлявся») і процесуальним (порушення процедури притягнення до адміністративної відповідальності) підставами. У кожному конкретному випадку адвокат по ДТП в Житомирі Олександр Грабчук разом зі своїм підзахисним вибирає позицію, що в суді буде більш вигіднішою.
  Приблизний план автоадвоката в Житомирі Грабчука наступний:

 • аналіз наявних доказів та матеріалів;
 • витребування від патрульної поліції інформації про факт оформлення клієнта та відеозаписів з місця зупинки, їх аналіз;
 • розробка планів захисту, затвердження їх з клієнтом;
 • участь в судових засіданнях, заявлення клопотань про повернення матеріалів на доопрацювання, виклик свідків, витребування інформації тощо.

  Якщо Вам необхідний захист адвоката по ст.130 КУпАП – не зволікайте, звертайтесь – адже Ваша складана ситуація – наша повсякденна робота!!!